fbpx

„Kotyfikacja” – Jackson Galaxy

Choć od mojej pierwszej lektury „Kotyfikacji” minęło już sporo czasu, to jednak nie zmieniło to mojego pierwszego zdania o tej książce. A brzmiało ono:  TAK, zdecydowanie na taką książkę czekałam! 


Napisana lekkim stylem publikacja zawiera masę przydatnych informacji, możliwych do wykorzystania w kocich domach. Dotyczy to nie tylko kwestii aranżacji wnętrz, urozmaicania przestrzeni czy wymyślania interesujących dla kota kryjówek bądź „mebli”, ale też samego kociego behawioru. Pod tym względem szczególnie dużo konkretów można znaleźć w pierwszej części, gdzie autor doskonale opisuje kocie potrzeby oraz to z czego się one wywodzą. Nie jest to więc pozycja napisana w stylu „Tak ma być bo ja tak mówię”, tylko rozsądnie i jasno wyjaśniająca przyczyny kocich zachowań.

W drugiej części na czytelnika czeka masa rewelacyjnych, przydatnych i pomysłowych rozwiązań, podanych na konkretnych przykładach. Przy każdej aranżacji wnętrza opisana jest historia kotów, dla których wykonano daną adaptację, co często pomaga w zrozumieniu w jaki sposób zmiany przestrzenne wpływają na samopoczucie poszczególnych zwierząt, jak również na zmianę układu sił w kocich grupach. Do tego schematy, plany, instrukcje montażu, dziesiątki świetnych zdjęć i przydatne wskazówki. Profesjonalizm w każdym calu.

W moim odczuciu „Kotyfikacja” to pozycja obowiązkowa na półce każdego prawdziwego kociarza, który chciałby nie tylko stworzyć swojemu zwierzakowi „otoczenie idealne”, ale też zrozumieć jego potrzeby i sprostać wymaganiom. A te przecież bywają wysokie… Książka wydaje się być również idealna na prezent. Polecam serdecznie!
Tech. wet. Małgorzata Biegańska-Hendryk

Jedna odpowiedź do “„Kotyfikacja” – Jackson Galaxy”

  1. przeczytana!! dobrze, że udało się zdobyć wersje angielską bo polska jest nie do zdobycia- no chyba że za ponad 300zł a to już przesada

Możliwość komentowania została wyłączona.