fbpx

Kilka słów o mnie

Nazywam się Małgorzata Biegańska-Hendryk, jestem kocią pasjonatką od blisko 20 lat. Pasja narodziła się z chęci niesienia pomocy pojedynczym kotom, następnie przerodziła najpierw w hobby, a później w działalność zawodową (choć behawiorysta w Polsce wciąż zawodem nie jest). Aby skutecznie pomagać tym wspaniałym zwierzętom ukończyłam technikum weterynaryjne oraz dziesiątki kursów i szkoleń z dziedziny kociego zachowania, potrzeb i żywienia. W czerwcu 2018 ukończyłam też studia podyplomowe na kierunku „Behawiorystyka Zwierząt Towarzyszących” w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Od wielu lat doradzam kocim Opiekunom pomagając zrozumieć potrzeby ich podopiecznych. Prowadzę kursy i szkolenia, piszę artykuły do prasy branżowej, odwiedzam targi i konferencje i stale poszerzam swoją wiedzę. W 2015 roku ukazał się mój pierwszy poradnik dotyczący kocich zachowań „Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota”, a w 2017 roku na rynek wszedł SuperQUIZ Koty mojego autorstwa – projekt edukacyjny dla dzieci w wieku 7+. Współpracuję z wieloma organizacjami i współtworzę projekty podnoszące wiedzę ludzi o kotach, ich potrzebach, wymogach i prawidłowej opiece. Mój blog również służy tym celom.

Kolejnym etapem było wydanie książki będącej obszernym studium mojej relacji z mym najstarszym kotem, a więc „Stefan… czyli historia (z) przypadku, a następnie utworzenie we współpracy z Wyższą Szkołą Europejską w Krakowie autorskiego kierunku studiów podyplomowych „Behawiorystyka kotów”, gdzie, wraz z zespołem świetnych specjalistów, wprowadzam kocich miłośników  w tajniki świata tych złożonych zwierząt. W maju 2021 ukazała się też moja najnowsza publikacja – poradnik zatytułowany „Rozmowa z kotem”.

Jeśli potrzebujesz konsultacji behawioralnej dla swojego kota lub kotów, bądź też interesuje Cię porada dietetyczna, zapraszam do kontaktu bezpośredniego:
kontakt@kocibehawioryzm.pl lub +48 606 250 315

Szczegółowe informacje dotyczące porady znajdziesz na mojej stronie: www.kocibehawioryzm.pl